Wyniki Świątecznego Konkursu Literackiego

Od kilku lat nasza biblioteka zaprasza mieszkańców Gminy Buczek do wykazania się w różnych formach literackich dotyczących Bożego Narodzenia. W tym roku zadaniem uczestników było napisanie opowiadania o tematyce świątecznej w oparciu o jeden z trzech zwrotów:

„Wpadł jak śliwka w świąteczny kompot.”

„Tylko bombki wisiały niewzruszone.”

„Zimny jak sopel na choince.”

Zimne jak sopel na choince mogą być tylko lody, więc we wszystkich opowiadaniach pojawiała się miłość, dobroć i życzliwość bo tylko takie uczucia powinny nam towarzyszyć podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Jak pisze Kacper w swojej pracy : „Trzeba tylko umieć i mieć odwagę wyciągnąć rękę do drugiego człowieka. W tym roku dostałem od Marysi bardzo ważny i piękny prezent : lekcję życzliwości dla drugiego człowieka.” Żadne wizyty w galeriach handlowych i szalone zakupy nie zakłócą magii świąt, które zawsze kojarzyć nam się będą z dobrocią i ciepłem rodzinnym, dlatego bohaterowie opowiadań potrafią sobie wybaczać, zapominać i troszczyć się o siebie.

Autorzy opowiadań pokazują nam, że powinniśmy uważniej rozglądać się wokół siebie by dostrzec ludzi mieszkających obok nas, którym doskwiera samotność. Jak dobrze, że wśród mieszkańców naszej gminy są osoby, które potrafią stworzyć atmosferę Świąt. Sprawmy więc by „tylko bombki wisiały niewzruszone, bo tylko one przywykłe są do tych wigilijnych wzruszeń i czułości” jak pisze Kinga w swoim opowiadaniu.

Nagrody otrzymali :

Kategoria wiekowa 10-14 lat :

Karina Szczupak

Amelia Krawczyk

Kinga Mizera

Kinga Szadkowska

Kacper Rejmończyk

Kategoria wiekowa dorośli :

Aneta Jarończyk Szczepaniak

Wioleta Jędrysiak

Szymon Ratajewski

Wszystkim naszym czytelnikom życzymy przeżycia takich świąt o jakich piszą autorzy opowiadań.