Ferie zimowe w bibliotece

Ferie zimowe to krótki czas wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Można go spędzić na stoku, ale można też skorzystać z propozycji biblioteki. W tym roku biblioteka gminna przygotowała dla swoich czytelników prawdziwy miszmasz. Zaproponowaliśmy trzy warsztaty, głównie z myślą o babciach i dziadkach, gdyż to dla nich dzieci wykonały samodzielnie mydła i ozdobne świece. Było też spotkanie dotyczące pszczelarstwa, wartości zdrowotnych miodu , połączone z degustacją. Nie zabrakło podczas zajęć pracy z książką, gdyż rozmowy nad terapeutyczną wartością książek opieraliśmy na pozycjach znajdujących się w bibliotece. Na zakończenie ferii zorganizowaliśmy dla dzieci wycieczkę do sąsiedniej gminy – Sędziejowic. Tam zwiedziliśmy szkołę kształcenia rolniczego, zobaczyliśmy nowy sprzęt rolniczy, niezwykłe pomoce naukowe i wyposażenie sal lekcyjnych. W związku z rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego, poznaliśmy historię Sędziejowic z tego okresu idąc szlakiem questu pt. Śladami Powstania Styczniowego. Teraz pozostały nam wspomnienia uwiecznione na fotografii.